grafika

Dr. Jaroslav Strnad: Z dějin Orientálního ústav (CYKLUS PŘEDNÁŠEK)

25. 01. 2022 - 25. 01. 2022

Přednáška dr. Jaroslava Strnada v rámci cyklu veřejných přednášek u příležitosti 100. výročí založení Orientálního ústavu Akademie věd ČR.

První přednáška, na kterou vás srdečně zveme ve spolupráci s Nakladatelstvím Academia Akademie věd ČR, se koná v úterý 25. ledna 2022 od 17 hodin v Literární kavárně Academia, Václavské nám. 34, Praha 1.

V roce 2022 si Orientální ústav Akademie věd ČR připomíná sté výročí svého založení, v roce 2019 oslavil své devadesátiny Orientálním ústavem vydávaný časopis Archiv Orientální. V roce 2021 dovršil 77. ročník orientalistický časopis určený české veřejnosti Nový Orient. Profil obou těchto periodik odrážel události a krize, jimiž v posledním století procházela nejen naše věda, ale celá česká společnost. Přednáška se zaměří především na starší období dějin Orientálního ústavu od jeho založení do počátku 70. let.

Přednášku i celý přednáškový cyklus uvede Bronislav Ostřanský, zástupce ředitelky Orientálního ústavu AV ČR (dále jen OÚ), který zároveň představí nejrůznější aktivity, jimiž si OÚ připomene své velké výročí.

Rezervace na akci není nutná. Akci bude možné sledovat i on-line na facebookovém profilu Nakladatelství Academia. Dovolujeme si upozornit, že na akci bude vyžadováno dodržování platných opatření souvisejících s epidemiologickou situací.

Děkujeme za pochopení.

 

Přednášku můžete sledovat též on-line na našem YouTube kanálu: https://youtu.be/fAqiFCCunSE